בכל מקום אשר אליו אנו הולכים אנו נתקלים בשלטים. בפינות הרחוב, על גבי לוחות המודעות אך כמובן גם בכל מיני עסקים, חנויות, משרדים ומפעלים. את השילוט מקובל לחלק לשניים. מצד אחד קיים שילוט פנים, כדוגמת שילוט פנים לחנויות. מצד שני, קיים שילוט חוץ. ההבדל ניכר לא רק בחומרי הגלם שמהם מייצרים את השלטים (שכן שילוט חוץ צריך להיות יותר עמיד). ישנו גם הבדל בגודל ובעיצוב. שילוט פנים למשרדים, לצורך הדוגמא, יכול להיות עמיד פחות משלטי חוץ ויכול להיות קטן יותר, אבל יחד עם זאת העיצוב שלו צריך להיות מוקפד לא פחות.

שילוט שנותן אווירה

יש כמה וכמה היבטים חשובים הטמונים בכל אותם שלטים פנימיים, שילוט פנים לעסקים כדוגמת חנויות או אולי משרדים. ואין זה משנה אם נבקש להתקין שילוט פנים פרספקס או שיהיה מדובר בשילוט מחומר אחר. ההיבט החשוב הראשון הינו באווירה שהשילוט יוצר. משרדים וחנויות רבים משקיעים כיום הון כסף במיתוג, אך חושבים בטעות כי מיתוג זה רק ניירת משרדית או עיצוב של לוגו. כדי להפוך את המיתוג למורגש באמת, כדי להפוך את החנות לממותגת ובעלת אווירה רצויה, יש להתקין שילוט פנים בחוכמה.

שלטים מעוצבים

כאשר מתקינים שילוט פנים דקורטיבי ניתן לשלב משפט ייחודי ביחד עם יצירה גרפית. אפשר להציג בשלט בצורה סימבולית או ישירה את החזון של החברה או הערך המוסף שמציע המשרד ללקוחותיו. אין ספק גם כי שילוט פנים מודולרי יכול לייצר סביבת עבודה נעימה ומיוחדת. אם רוצים להפוך את המשרד לנעים יותר, אפשר להרכיב שלטים ובהם משפטים ייחודיים, מעוררים, מלאי חזון או ממריצים. ואפשר גם להתקין שלטים שמהווים פרסומת – למוצרי החברה, לשירותים שהמשרד מציע, למוצרים נבחרים וכיוצא בזה.

שילוט פנים לחנות קרולינה למקה

שילוט למטרות הכוונה

מלבד יצירת אווירה ומיתוג, ניתן למצוא עוד תועלת בשילוט פנים מתוכנן ומעוצב היטב. שילוט פנים והכוונה כשמו כן הוא. שילוט יכול לכוון את אורחי המסעדה לעבר השירותים. שילוט יכולה להורות לאורחי המלון היכן יוצאים לעבר הבריכה. שלטים שנושאים את שמותיהם של בעלי תפקידים (לרוב מצויים ליד או מעל הדלת של משרדם) עוזרים גם הם להתמצאות ואגב, שלטים אלה מהווים גם סמל סטטוס חשוב ומוערך למדי. אין לשכוח כי שלטי הכוונה מודיעים גם היכן נמצאת המעלית, איך להגיע למחלקות השונות במפעל או בחנות גדולה, אילו מותגים נמכרים באזור מסוים, באופנה, בהנעלה, בצעצועים או בגדג'טים.

שילוט פנים להכוונה

אחרי הכל, כדאי להזכיר כי עיצוב שילוט פנים איננו מלאכה פשוטה. מעצב שלטים צריך להיות בעל טביעת עין ויכולת בעיצוב שלטים למכלול מטרות, בגדלים שונים, מחומרי גלם נבחרים. שלטי פלסטיק, שלטי עץ, שלטי מתכת, פרספקס, כל אלא ואחרים לא יהיו שווים דבר אם לא יעוצבו היטב, באופן מאיר עיניים וראוי. במלאכת העיצוב יש להביא בחשבון היבטים כמו סוג העסק, גודלו, לקוחותיו ועוד.